Intel roadmap

 

Процесори сімейства Lunar Lake проєктуються в тісній співпраці з розробниками ОС та виробниками ноутбуків для виготовлення тонких і легких пристроїв із цілодобовою автономною роботою та безкомпромісною продуктивністю при 15 Вт TDP.

Під час останнього вебінару для інвесторів, EVG та генеральний директор клієнтського обчислення Intel, Мішель Джонстон Холтхаус розкрила нові подробиці про процесори Lunar Lake, які «будуть готові до виробництва у 2024 році», а також вперше представила те, як різні плитки розташовані на 3D-макеті. Головне, що Lunar Lake матиме нову архітектуру, «спроєктовану з нуля» спеціально для мобільних пристроїв.

Цього року Intel представила 3D стековану дезагреговану конструкцію, що поєднує плиткову структуру з технологією з’єднання Foveros на сімействі процесорів Meteor Lake. Lunar Lake оновить цю конструкцію новими ЦПУ, графічним процесором (архітектура Xe2-LPG) і ядрами віртуального процесора з пониженим енергоспоживанням. Також у доповіді згадується комбінація між власним процесом 18A та неназваним виробничим вузлом TSMC (швидше за все, N3E), який має наблизити «TDP за замовчуванням» до 15 Вт.

Аспект мобільності додатково підкреслюється, оскільки Мішель Джонстон Холтхаус пояснює, що Lunar Lake «розроблено в тісній співпраці з [...] партнерами по операційних системах, щоб забезпечити цілий день автономної роботи без втрати продуктивності». Завдяки оптимізованому цільовому показнику продуктивності за одиницю потужності (ККД/Вт) покращена платформа Intel EVO повинна дозволити виробникам ноутбуків створювати ще тонші та легші пристрої без жодних компромісів.

Більш детальна інформація про майбутні сімейства процесорів Intel має з'явитись до кінця січня разом зі звітом про прибутки компанії за четвертий квартал 2022 року.

Залишайтесь з нами, щоб не пропустити цікаві новини. Також не забудьте ознайомитись з нашим асортиментом ноутбуків за посиланням.

 

 

Intel roadmap 2024

Дорожня карта (Roadmap) процесорів Intel