Apple M3 announcement

Чіпи Apple M3 призначені для підтвердження гегемонії Apple у світі обчислень. Ця нова лінійка процесорів, до складу якої входять чіпи M3, M3 Pro та M3 Max, є першими персональними комп'ютерними процесорами, які використовують 3-нм процес TSMC. Нові чіпи володіють покращеною обчислювальною та графічною продуктивністю порівняно з попередниками. Це включає оновлену графіку, яка краще підходить для відеомонтажу та ігор. Чіпи також повинні працювати набагато швидше і витрачати менше енергії, незважаючи на збільшену потужність. За нашими спостереженнями, Apple M3 вже зараз робить невипущений чіп Snapdragon X Elite застарілим у порівнянні.

Характеристики чіпа Apple M3: M3 vs M3 Pro vs M3 Max

  M3 M3 Pro M3 Max
CPU 8 cores 12 cores 16 cores
GPU 10 cores 18 cores 40 cores
Memory Up to 24GB Up to 36GB Up to 128GB

Чіп Apple M3: дата виходу та ціна

Перші Mac з чіпами M3 тепер доступні для попереднього замовлення на веб-сайті Apple і почнуть відправлятися 7 листопада.

Чіп M3 базового рівня можна знайти в iMac 2023 ($1,299) та новому 14-дюймовому MacBook Pro ($1,599). Apple також пропонує 14-дюймовий MacBook Pro з чіпом M3 Pro за $1,999 та 16-дюймовий MacBook Pro, що починається з $2,499. Ми ще не знаємо, скільки коштуватимуть MacBook Pro з чіпом M3 Max.

Чіп Apple M3: Продуктивність

ЦП M3 отримує суттєві покращення порівняно з попередніми чіпами серії M. Apple каже, що продуктивні ядра будуть швидші на 30% у порівнянні з M1, в той час як швидкість енергоефективних ядер зросла на 50%. За словами Apple, лінійка M3, схоже, матиме таку ж багатоядерну продуктивність, як M1, але з споживанням енергії вдвічі менше — до 35% більше продуктивності при піковій потужності.

Чіп M3 базового рівня має 25 мільярдів транзисторів. У цьому чіпі є 10-ядерний ГПУ, який на 65% швидший за M1 в графічній продуктивності, за словами Apple. Він також має 8-ядерний ЦП (4 продуктивних і 4 ефективних ядра), який на 35% швидший за M1 в обчислювальній продуктивності. Базовий M3 підтримує до 24 ГБ пам'яті.

Далі є чіп M3 Pro, який має 37 мільярдів транзисторів та 18-ядерний ГПУ, який на 40% швидший за M1 Pro. У цьому чіпі є 12-ядерний ЦП (6 продуктивних і 6 ефективних ядер), який може забезпечити до 30% швидшу однопотокову продуктивність порівняно з M1 Pro. У M3 Pro є до 36 ГБ пам'яті.

Нарешті, у нас є потужний чіп M3 Max. У цьому процесорі є 92 мільярди транзисторів, 40-ядерний ГПУ, який на 50% швидший за M1 Max, та 16-ядерний ЦП (12 продуктивнтх та 4 ефективних ядра), який вдвічі швидший за M1 Max. Цей процесор може підтримувати до 128 ГБ пам'яті. M3 Max повинен легко впоратися з вимогливими завданнями, такими як відеомонтаж та відеоігри.

У нових чіпах M3 є покращений Neural Engine, призначений для прискорення моделей машинного навчання (ML). За словами Apple, цей Neural Engine на 60% швидший, ніж в серії M1. Процесори M3 також мають вдосконалене мультимедійне ядро, яке надає апаратне прискорення для відеокодеків, таких як H.264, HEVC, ProRes та ProRes RAW. Мультимедійне ядро також підтримує декодування AV1, що є нововведенням для Mac.

Чіп Apple M3: Нові функції

У лінійці M3 є покращений ГПУ з новою функцією, яку називають "Динамічне кешування". Це розподіляє використання локальної пам'яті в реальному часі та використовує лише точну кількість пам'яті, необхідну для конкретних завдань. За словами Apple, ця функція є новацією в галузі і підвищує продуктивність вимогливих програм та відеоігор.

Апаратне прискорення трасування променів вперше з'явилося на Mac завдяки новим чіпам M3. Нова відеокарта також привносить апаратне прискорення меш-шейдинг на Mac. Це має призвести до підвищення якості графіки з більш точним освітленням та деталізованим оточенням. Apple каже, що ГПУ M3 надає таку ж продуктивність, як M1, при половині потужності — до 65% більше продуктивності при піковому навантаженні.

Під час прес-конференції ми побачили попередній перегляд майбутньої гри Myst на iMac 2023 — який володіє тим самим чіпом M3, що й новий 14-дюймовий MacBook Pro. Графіка була вражаючою завдяки апаратному прискоренню трасування променів. Ми могли розгледіти витончені тіні човна, що плавав по воді, коли камера віддалялася. Ефекти освітлення, які відбивалися від вологого доку, були також реалістичними.

Чіп Apple M3: Перспективи

З сімейства M3, безумовно, здається, що M3 Max є чіпом, який справді виділяється. Ми очікуємо середнього приросту продуктивності ЦП і значного збільшення продуктивності графічного процесора від усіх чіпів, але, здається, M3 Max має значні переваги як для ЦП, так і для ГП, принаймні згідно з цифрами Apple. Знову ж таки, важливо дочекатися стороннього тестування, щоб підтвердити заяви Apple.

 

Більше цікавого в нашому блозі.

Також, не забудьте заглянути до нашого каталогу ноутбуків