BOE перший дисплей 600 Гц

На нещодавній технологічній конференції в Китаї компанія BOE представила перший у світі ігровий дисплей 600 Гц. Виникає логічне запитання: чи буде помітна різниця у порівнянні з попереднім рекордсменом 480 Гц і, взагалі, чи потрібно підвищувати швидкість оновлення екрана? Що ж, давайте розберемось.

Компанія, що стоїть за новою технологією, називається BOE, повідомляє TechSpot. Нещодавно вони продемонстрували свої найновіші товари на Всесвітній конференції індустрії дисплеїв (World Display Industry Conference) у Китаї. Компанія показала 16-дюймовий ігровий ноутбук із панеллю 600 Гц, що робить його «найшвидшим» у світі ігор.

Незрозуміло, правда, що це за панель, наприклад, IPS, TN або VA. Швидше за все, була використана панель TN, оскільки вона частіше зустрічається в ігрових моніторах із високою частотою оновлення. Цей тип панелі ідеально підходить для кіберспортивних ігор, таких як League of Legends, CS:GO, Valorant і ТП, оскільки час відклику екрана може мати суттєвий вплив на ігровий процес.

Зараз Alienware є єдиною компанією, яка постачає продукт, який наближається до такого високого рівня частоти оновлення. На початку цього року вони випустили 17-дюймові ноутбуки з частотою оновлення 480 Гц і роздільною здатністю 1080p.

Asus і Nvidia зрештою випередили Alienware на Computex цього року, продемонструвавши ігрову панель 500 Гц. Проте відтоді нової інформації не з'являлось. Компанія Nvidia навіть випустила відео, яке демонструє переваги ігор на частоті в 500 Гц. Було заявлено, що новий тип панелі, яку називали E-TN в рамках цієї програми, пропонує преміальну чіткість і час відгуку.

Однак, як відомо, зацікавленість у збільшенні частоти оновлення екрана від геймерів після 144 Гц зменшується. Більшість людей можуть легко розпізнати різницю між 60 Гц і 120 Гц, оскільки час між кадрами скорочено на пристойні 8.3 мс. Однак перехід від 300 Гц до 600 Гц зменшує його лише на 1.6 мс. Більшість людей не змогли б відчути такої незначної зміни.

Така висока частота оновлення дисплеїв може колись стати стандартом завдяки прогресу, досягнутому в графічній потужності. Blizzard щойно збільшила обмеження кадрів у Overwatch 2 до 600 кадрів в секунду у відповідь на представлення RTX 4090. Nvidia ще не розкрила специфікації чи інформацію про мобільну версію своєї серії GeForce 40. Однак. враховуючи наскільки потужною є RTX 4090, буде цікаво подивитися, чого може досягти мобільна версія. Можливо і справді наше майбутнє за частотою 480 Гц і вище.