смартфон майбутнього

Кінець десятиліття і можна побачити безліч цікавих інновацій, які стосуються смартфонів та технологій у цілому, але не будемо забувати, що технічний прогрес не стоїть на місці, тому спробуємо трохи заглянути у майбутнє і відповісти на деякі питання. Як може змінитися ваш смартфон за наступні 10 років?

Портал TechRadar розглянув декілька тенденцій минулого десятиліття, зокрема 2019 року, і підрахував, куди ці тенденції можуть піти до 2030 року, переглядаючи все, від складних телефонів до USB-портів.

Ми добре розуміємо, що цей аналіз може бути не дуже точним – смартфон може і не піти по шляху встановлення десяток камер по всьому корпусу, тож якщо ви не побачите цього через 10 років, ми вибачаємось : ) 

Але смартфони розвиваються і будуть розвиватися досить інтенсивно, і ми сподіваємося, що рух розвитку створюватимуть саме користувачі, які будуть вимагати все більше корисних функцій для виправдання спіральних витрат.

 

Складні смартфони майбутнього

складний смартфон

Складні смартфони дійсно змогли зацікавити громадськість у 2019-му році завдяки кільком пристроям, таким як Samsung Galaxy Fold та Motorola Razr 2019 (хоча останній не був доступний для придбання протягом року), і вони будуть набувати все більшої популярності з виходом нових моделей та варіацій.

Тож можна сказати, що до 2029-го року ми всі будемо володіти складними телефонами? Ну, це залежить від того, як будуть орієнтуватися телефонні компанії протягом наступних років. Зараз складні смартфони вважаються цікавим варіантом пристрою, але більшість людей (крім любителів новітніх технологій) не бачать складний телефон своїм наступним помічником у житті.

Це, в першу чергу, пов’язано з досить високою ціною, а також з тим, що досі не було розроблене програмне забезпечення, яке повною мірою розкриє максимальні перспективи нового форм-фактора.

Тож, якщо наступні кілька років принесуть нам складні смартфони, які є доступними і, що ще важливіше, корисними для певних функцій, люди заскочать на борт. 10 років - це довгий час, і велика ймовірність, що складні телефони досить скоро стануть доступними та бажаними, але це залежить від того, наскільки люди готові вирватися з перевіреного форм-фактора "нормальних" телефонів.  

 

Розвиток фронтальних камер

декілька фронтальних камер

Сьогодні однією з основних відмінностей сучасних смартфонів є фронтальна камера – чи має ваш телефон велику виразку, як у iPhone, капле-видний або круглий проріз, як у Sumsung або багатьох інших смартфонах, чи щось зовсім інше?

Що ж, можливо, майбутні телефони не матимуть нічого спільного з перерахованим вище – фронтальні камери можуть «мігрувати» прямо під дисплей.

Так, компанія Oppo вже показала цю технологію, і, ймовірно, над цим працюють багато інших компаній. Цей спосіб прибирає передній виріз, завдяки чому, він не займе місця на екрані.

А що до самої камери? На початку 2020-го року ми бачили як деякі смартфони використовують дві фронтальні панелі: первинну для зйомок та вторинну для визначення глибини фото, для більш точного розмиття фону.

У наступні кілька років, особливо до 2030-го, ми очікуємо, що ця тенденція стане більш закріпленою – селфі – буде одним з основних типів фото, який ви будете робити на телефоні.

 

Прощавайте порти

смартфон без портів

Сьогодні досить багато нових телефонів активно відмовляються від 3.5-мм роз’ємів для навушників, і ця тенденція буде тільки зростати до 2030 року. Буде справжньою несподіванкою, якщо в найближчі роки нові смартфони збережуть цей порт.

Оскільки все більше людей переходять на бездротові навушники, кількість навушників з фізичним підключенням зменшується. Через 10 років, після вдосконалення технології Bluetooth, буде досить дивно, якщо люди, взагалі, будуть використовувати дротяні навушники.

Більш неоднозначна ситуація з USB-портом для підключення телефону до комп'ютера чи зарядного пристрою. Ми вже бачили кілька прототипів телефонів без жодних портів, оскільки ці смартфони можуть покладатися на бездротову зарядку для підключення живлення, а для надсилання інформації та файлів на комп'ютер використовують Wi-Fi, мобільні дані або параметри NFC.

Цілком імовірно, що бездротові зарядні пристрої набудуть ще більшої популярності у суспільства, а що важливіше більш швидкої підзарядки. У зв’язку с цим люди будуть все менше покладатись на дротові типи підключення, що зробить наявність портів необов’язковою, і в 2030 році смартфони без портів стануть нормою.

 

Ще більше задніх камер? 

багато задніх камер

Хоча ви можете подумати, що майбутнє принесе нам телефони з безліччю камер, однак з встановленням додаткових лінз у смартфони ми дійдемо то тієї точки, коли додавання більшої кількості камер, попросту, не дасть ніякого результату.

Насправді, реальною зміною буде, швидше за все, збільшення кількості мегапікселів. На даний час найвища роздільна здатність смартфона – 108 Мп у Xiaomi Mi Note 10, але схоже, що компанії не збираються зупинятися на цій цифрі.

Ми прогнозуємо, що за найближчі роки цей  показник збільшиться приблизно в п’ять разів. Чому саме в п’ять? Вчені підрахували, що людське око бачить приблизно 576 Мп, але це передбачає ідеальний зір та знаходження об’єкту розгляду прямо перед обличчям, тому якщо ви дивитесь на телефон на відстані витягнутої руки і не маєте бездоганного зору, це число буде набагато вищим чим вам може знадобитись.

Як висновок, можна сказати, що збільшення кількості мегапікселів майже напевно буде більш вираженим у 2030 році, ніж збільшення кількості задніх камер.